Naši reprezentativci postigli su golove u posljednjem duelu Rome i Juventusa

Večeras se sa početkom u 20,45 sati u Torinu igra derbi meč 21. kola italijanske Serije A između Juventusa i Rome.

Juventus igra u nevjerovatnoj formi i trenutno se nalazi na drugoj poziciji sa 42 osvojena boda.

Izabranici Massimiliana Allegrija imaju čak 10 pobjeda u nizu u italijanskoj ligi, a posljednji poraz su doživjeli na gostovanju kod Sassuola (0:1) krajem oktobra prošle godine.

S druge strane, Roma je petoplasirana sa 35 bodova i nalazi se u velikoj krizi.

Zbog loših rezultata otkaz na klupi Rome dobio je Rudi Garcia, a novi trener Luciano Spalletti nije imao uspješan debi prošle sedmice s obzirom da je Roma odigrala samo 1:1 na svom terenu protiv Verone.

Bh. reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko bili su junaci trijumfa Rome nad Juventusom od 2:1 u susretu trećeg kola italijanskog šampionata koji je odigran 30. augusta 2015. godine u Rimu.

Pjanić je u 61. minuti doveo Romu u vodstvo od 1:0, da bi Džeko desetak minuta prije kraja udvostručio prednost.

Jedini gol za Juventus postigao je Dybala u 87. minuti.

Fudbaleri Rome u posljednje tri utakmice nisu ostvarili trijumf, a večeras ćemo saznati mogu li izabranici Luciana Spallettija prekinuti fantastičnu seriju Juventusa.

Trener Rome ima veliko povjerenje u Edin Džeko!