Ibrahim Šehić (34) branio je svih 90 minuta u sinoćnjem porazu Zmajeva od Portugala u duelu trećeg kola grupe J kvalifikacija za EURO.

Portugal je slavio sa 3:0, a Šehić je prokomentarisao sinoćnji meč.

“To je jednostavno realnost nekakva. Protiv reprezentacija kakav je Portugal imali smo jednu minutu gdje smo loše stajali i odmah smo primili gol.

Stvarno je to odlično izgledalo u prvom poluvremenu, imali smo dvije, tri dobre šanse. Dobro smo izgledali. Da je završilo 0:0 poluvrijeme ili čak 1:0 za nas, to bi drugačija utakmica bila.

Ali, nema vremena da tugujemo ili da se radujemo. Za dva dana nam je najvažnija utakmica u kvalifikacijama. Mi jednostavno sve utakmice kod kuće pobijediti i idemo se spremiti za ta tri boda”, kazao je Ibrahim i dodao:

“Ova ekipa neće pasti sigurno. Mi imamo jedan cilj i želimo da ga ostvarimo i obradujemo državu. Znam da to možemo.

Jednostavno, ovakvi dani nekada se dese protiv ovakvih reprezentacija i puno toga naučiš. Oni su nam iz tri šanse zabili tri gola i mi možemo dosta naučiti iz ove utakmice, pogotovo mladi momci. Moramo se sada odmoriti i pobijediti Luksemburg.”