Zrinjski je danas u Čitluku u meču 26. kola PL BiH savladao Želju sa 2:0, a na klupi gostiju iz Sarajeva debitovao je novi trener Nermin Bašić.

Bašić je nakon susreta govorio za My TV.

“Želim prvo čestitati Zrinjskom na sasvim zasluženoj pobjedi. Izdominirali su, pogotovo u prvom poluvremenu.

Naša ekipa u prvom poluvremenu nije uspjela u te dvije presing zone odgovoriti adekvatno, iako smo se to dogovorili. Puno smo griješili u pas igri, u osnovnim dodavanjima i vidi se taj pritisak”, kazao je Bašić i dodao:

“Drugo poluvrijeme je bilo drugačije. Imali smo posjed, ali bez nekih ozbiljnih šansi. Ipak, u nastavku je bilo puno bolje. Imamo jako puno posla, a malo vremena. Šta je tu je. Ja sam pozitivan i idem u svlačionicu pozdraviti momke i idemo dalje.

Imamo u srijedu jako bitnu utakmicu u Kupu. Odradićemo dobru analizu i to je potrebno ekipi jer ima nekih stvari koje su nedopustive taktički, a koje moramo i možemo brzo riješiti.”