Ludogorets, koji sa klupe predvodi bivši selektor BiH Ivajlo Petev (47), plasirao se u polufinale Kupa Bugarske.

Ekipa Ludogoretsa je danas u četvrtfinalu savladala Spartak iz Varne rezultatom 2:1.

Gosti su poveli golom Belusova u 25. minuti, ali je Ludogorets poravnao u 38. minuti preko Vidala.

Pobjedu i plasman u narednu fazu Ludogoretsu je osigurao Show golom u 76. minuti meča.

Inače, ovo je bila treća pobjeda Peteva na klupi Ludogoretsa.

Prethodne dvije ostvario je u ligi Bugarske.

Njegovi izabranici su 12. marta pobijedili Cherno More sa 3:2, a šest dana kasnije bili su bolji od Hebara rezultatom 3:1.

Ludogorets je nakon 24 odigrana kola drugi u Bugarskoj sa 56 bodova i ima četiri boda manje od prve ekipe CSKA iz Sofije.

Ekipa Ludogoretsa već za četiri dana igra meč 25. kola bugarskog šampionata protiv Boteva.