Rukometna selekcija Slovenije je večeras u Mariboru u meču prvog kola grupe 7 kvalifikacija za EURO 2024 pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 28:20.

Slovenci su bili apsolutni favoriti uoči utakmice te su očekivano stigli do trijumfa.

Nakon 30 minuta igre domaći su imali prednost od 13:10.

U nastavku su Slovenci povećali vodstvo i ostvarili pobjedu od osam golova razlike.

Dvorana: Tabor u Mariboru. Gledalaca: 1.500. Sudije: Ivan Cacador i Eurico Nicolau (oba Portugal). Delegat: Siniša Rudić (Hrvatska). Isključenja: Slovenija 4 minute, BiH 6 minuta. Sedmerci: Slovenija 5 (3), BiH 1 (1).

SLOVENIJA: Kastelič (5 odbrana), Ferlin (4 odbrane), Blagotinšek 2 gola, Heningman 1, Janc 4, Cingesar, Dolenec 3, Cehte 1, Kodrin 2, Gaber 2, Žabić, Ovniček, Bombač 5, Novak, Vlah 7. Selektor: Uroš Zorman.

BiH: Bojić (4 odbrane), Ahmetašević (2 odbrane), Vukšić, Herceg 2, Panić 4, Ovčina, Terzić, Perić 1, Hamidović 3, Mandić, Draganić, Davidović 2, Hadžiomerović 3, Bošković, Građan 5, Jeremić. Selektor: Irfan Smajlagić.

Dodajmo da je naš nacionalni tim tokom svih 60 minuta igre imao veliku podršku bh. navijača u Mariboru.

BiH u drugom kolu u nedjelju od 20,00 sati u Skenderiji dočekuje Crnu Goru, dok će Slovenija igrati u gostima protiv Kosova.

Slovenija i Crna Gora nakon prvog kola imaju po dva boda, a selekcije BiH i Kosova su bez bodova.

Plasman na EURO izborit će prve dvije ekipe iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane.