Večeras je na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu odigrana prijateljska utakmica između timova Sarajeva i Galatasaraya, a konačan rezultat glasio je 3:3.

FK Sarajevo ove godine proslavlja 70. rođendan i u Bordo timu su se odlučili da susretom sa višestrukim prvakom Turske obilježe sedam decenija postojanja.

Momčad Galatasaraya su predvodili  između ostalih kapiten Sabri Sarioglu, zatim Umut Bulut, Semih Kaya te njemački internacionalac i bivši fudbaler Borussije Dortmund Kevin Grosskreutz.

Gosti iz Istanbula poveli su u Olcana u 12. minuti, da bi desetak minuta kasnije Gumus udvostručio prednost.

Ipak, aktuelni prvak naše države je golovima Duljevića u 27. i Amera Bekića u 42. minuti izjednačio na 2:2.

Preokret i vodstvo Sarajevu donio je drugim golom večeras Bekić na samom početku drugog poluvremena, a konačnih 3:3 postavio je Ergun u 70. minuti utakmice.

Spomenimo da je za ekipu Sarajeva večeras nastupio i veliki broj mladih igrača uključujući kadetskog reprezentativca Demirela Veladžića koji ima samo 16 godina.