Sead Kolašinac debitovao je za Marseille u francuskoj Ligue 1.

Marseille je večeras u susretu 23. kola francuskog šampionata nakon velikog preokreta pobijedio Angers sa 5:2, a Sead je igrao do 64. minute za pobjednički tim.

Kolašinac je igrao na poziciji lijevog beka i ovo mu je bio prvi nastup za Marseille od dolaska iz Arsenala u zimskom prelaznom roku.

Susret je počeo loše za Seada i saigrače, s obzirom da je Angers u 11. minuti vodio sa 0:2.

Prvo je Fulgini u osmoj minuti pogodio za 0:1, da bi tri minute kasnije Bentaleb udvostručio prednost.

Ipak, Milik u 18. minuti smanjuje rezultat na 1:2, a tri minute kasnije Gerson postiže gol za izjednačenje.

U nastavku meča domaći su još tri puta zatresli mrežu Angersa. Milik je pogađao u 70. i 78. minuti, da bi konačnih 5:2 postavio Under u 85. minuti utakmice.

Marseille je u ovom trenutku drugi na tabeli sa 43 boda, dok je Angers na 12. mjestu sa 29 bodova.