Milan je u 22. kolu Serije A poražen na svom terenu od Spezije sa 2:1 i tako su propustili preuzeti prvo mjesto na tabeli.

Za domaće je sve dobro krenulo, od prve minute su napadali, a u vodstvo dolaze u 45. minuti kada Leao matira gostujućeg golmana, nakon sjajne asistencije Krunića.

Spezia do poravnanja dolazi u 64. minuti golom Agudela. Milan je pritiskao u finišu, Ibrahimović je imao dvije sjajne prilike, a onda u 95. minuti šok. Spezia je istrčala kontru, a junak gostiju bio je Gyasi.

Rade Krunić je odigrao svih 95 minuta utakmice, a prema portalu SofaScore zaradio je ocjenu 6.8.

Milan je imao priliku da s nova tri boda preuzme vrh tabele, a ovako su ostali sa dva boda manje od prvog Intera.