U okviru 19. kola turske Superlige Konyaspor je savladao Bešiktaš sa 1:0, a nastup su ubilježila četiri bh. fudbalera.

Aktuelni prvak Turske, ekipa Bešiktaša, stvorio je nekoliko velikih prilika, ali je Ibrahim Šehić bio na visini zadatka. Gol odluke za veliku pobjedu Konye postigao je Koka u 91. minuti.

Bh. golman je najbolje ocijenjen na večerašnjem meču i sa šest odbrana najzaslužniji je za bod Konye protiv Bešiktaša.

Miralem Pjanić je na terenu proveo 81 minuti, a igru je napustio zbog povrede ramena. Video povrede možete pogledati ovdje.

Hadžiahmetović je odigrao cijeli susret, dok je Amar Rahmanović igrao od 59. minute.

Konyaspor je trenutno drugi tim na tabeli sa 39 bodova. Pjanićev Bešiktaš ima 28 bodova i zauzima sedmo mjesto.