Sa 3:1 ispratio je Everton iz Liverpoola ekipu Chelsea u petom kolu Premiershipa.

Muhamed Bešić zaigrao je od prve minute za Everton, a Begović za Chelsea, no već u trećoj minuti Bešić se sam povrijedio.

Nakon ukazane pomoći Bešić se vraća na teren, ali samo na kratko, pa uz bolne grimase, ali i evidentnu ljutnju, utakmicu napušta u devetoj minuti.

Hattrick Bešićeve zamjene

Mijenja ga Naismith koji već u 17. minuti pogađa za 1:0. Odbrana Chelsea pustila je da Naismith glavom nesmetano sa pet metara matira nemoćnog Begovića.

Samo četiri minute poslije Naismith ponovo pogađa. Ovaj put sa 20 metara, ali opet je Begović minimalno kriv, obzirom da odbrana Chelsea uopšte nije blokirala šut Evertonovog igrača.

U 36. minuti Nemanja Matić odličnim šutem sa distance smanjuje vodstvo, no Chelsea nema danas snage da izjednači rezultat.

U međuvremenu Begović u nekoliko navrata dobrim intervencijama spriječava veće vodstvo Evertona.

Naismith osam minuta prije kraja meča svojim trećim golom na utakmici postavlja konačnih 3:1.

Kriza Chelsea

Chelsea od početka sezone ima tri poraza i po jedan remi i pobjedu, Everton po dvije pobjede i remija i jedan poraz.

U taboru engleskih šampiona lampice za alarm odavljeno su upaljene.