Fudbaleri bjeloruskog Dynama iz Bresta su večeras u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona pobijedili Sarajevo sa 2:1 i plasirali se u narednu fazu.

Domaći su poveli već u trećoj minuti, a gol je sretno zabio Gordejchuk.

Nakon toga Sarajevo je zaigralo mnogo bolje i zasluženo poravnalo u 34. minuti. Rahmanović je asistirao Đokanoviću, a ovaj pogodio za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je imalo još nekoliko šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

Dynamo je početkom drugog poluvremena stigao do nove prednosti. Igrala se 49. minuta kada je Diallo matirao Kovačevića za 2:1.

Sarajevo je ponovo uspjelo postići gol i to preko Ahmetovića u 54. minuti, ali kiparske sudije su iz samo njima poznatih razloga singalizirale ofsajd, iako je svima jasno bilo da je gol bio regulara.

Do kraja duela bh. šampion je bio bolji, stvarao šanse, ali nije uspio postići gol.

Za Sarajevo su igrali Kovačević, Salčin, Dupovac, Miličević, Hodžić, Oremuš, Đokanović, Tatar, Jukić, Rahmanović i Ahmetović.

Priliku u nastavku su dobili Fanimo, Handžić i Sušić.

Iako je ispalo iz Lige šampiona, Sarajevo će i dalje igrati Europu i to u trećem kolu kvalifikacija za Europa ligu.