Čelik i Sarajevo su u susretu drugog kola Premijer lige BiH odigranom večeras na stadionu Bilino Polje u Zenici podijelili bodove, odigravši meč bez golova 0:0.

Prvu ozbiljnu šansu imali su domaći u 23. minuti. Letić je pogriješio, Grahovac prebacio Kovačevića, a Šerbečić izbacio loptu sa gol linije.

Tatar je u 40. minuti šutirao pravo u Pavlovića i to je bila jedina šansa za goste u prvom poluvremenu.

Domaći su pak u 42. minuti sjajno zaprijetili preko Huseinbašića, koji pogađa spoljni dio mreže.

Sarajevo drugo poluvrijeme otvara velikom šansom Guzine, koji ne koristi poklonjenu loptu.

Hebibović u 62. minuti šutira, ali Pavlović odlično brani.

Velika šansa za goste u 69. minuti. Guzina je izašao sam pred Pavloića, a bivši golman gostiju sjajno intervenisao.

Tatar u 73. minuti šutira, ali lopta ide za malo iznad stative.

Čelik je zaprijetio u 80. minuti. Blažević je pokušao iz velike udaljenosti, a Kovačević krajnjim naporom zaustavio loptu.

Još jedna odlična šansa za goste u 88. minuti. Ovaj put se u njoj našao Tatar, ali je Pavlović još jednom spasio Čelik.

88’ – Velika šansa za Sarajevo. Šišić je sjajno izbacio Tatara, ali Pavlović još jednom spašava Čelik

Čelik je nastupio u sastavu: Pavlović, Blažević, Isić, Vrhovac, Pecelj, Jamak, Dedić, Perišić, Huseinbašić, Grahovac, Dilaver.

Za Sarajevo su igrali. Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Milanović, Letić, Šerbečić, Tatar.

I Čelik i Sarajevo poslije dva odigrana meča imaju po četiri boda.