VIDEO/ Italija 600 minuta nije primila gol, a onda su Zmajevi izveli jednu od najljepših akcija u historiji

Italija je do sinoć imala niz od šest susreta bez primljenog gola

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.

Fudbalska selekcija BiH sinoć je u Torinu u susretu četvrtog kola grupe J kvalifikacija za EP poražena od Italije sa 1:2.

Za razliku od duela sa Fincima, Zmajevi su sinoć pružili veoma dobru partiju, nadigravali se sa favoriziranim Italijanima, ali to nije bilo dovoljno da osvoje bodove.

Italija je u sinoćnji duel ušla sa serijom od šest vezanih mečeva bez primljenog pogotka.

Sinoćnji rezultat u Torinu bio je 0:0 sve do 33. minute, a onda su Zmajevi izveli jednu od najljepših akcija u našoj historiji i postigli gol.

Akcija je krenula od Miralema Pjanića sa naše polovine, zatim je lopta stigla do Amera Gojaka, koji je uposlio Darka Todorovića.

Todorović je uputio pas prema Muhamedu Bešiću, ovaj fenomenalno petom progirao Višću, koji je asistirao Džeki, a našem kapitenu nije bilo teško da savladala Sirigua.

Italija je tako nakon 600 minuta primila prvi gol, a posljednji put su “kapitulirali”10. oktobra 2018. godine u prijateljskoj utakmici protiv Ukrajine (1:1), kada je Malinovsky u 62. minuti postigao pogodak.

Nakon toga su odigrali šest duela i sve su okončali bez primljenog gola.

Ovu vijest vam donosi kladionica Mozzart.