Gradski rivali Željezničar i Sarajevo sastali su se večeras na “Grbavici” u 118. ligaškom vječitom derbiju, a u sklopu 25. kola Premijer lige BiH.

Slavili su gosti sa velikih 0:3, što im je od 2000. godine, otkad se Premijer liga igra u ovom formatu, najubjedljivija pobjeda nad gradskim rivalom.

Na poluvrijeme su otišli sa dva gola prednosti, koja su im golovima u 11. i 15. donijeli Lazić i Velkoski.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Tatar golom u 71. minuti.

Najbolju priliku za Željezničar u 50. minuti kod rezultata 0:2 imao je Ramović, koji je pogodio prečku.

Isti igrač zaprijetio je dobro i u 61. minuti, šutiravši glavom pored gola.

Sarajevo je tako došlo do vrlo važne pobjede u borbi za titulu. Trenutno ima 56 bodova, devet više od drugoplasiranog Zrinjskog sa utakmicom manje.

Željezničar je pao na četvrto mjesto sa učinkom od 36 bodova, koliko ima i trećeplasirani Široki Brijeg.