U prvom četvrtfinalnom susretu Lige šampiona, Barcelona je na Camp Nou slavila protiv Rome s ubjedljivih 4:1.

Dobro su gosti krenuli u meč, a nije im sviran ni penal, kada je Semedo u šesnaestercu domaćina oborio Džeku.

Barcelona je prvi put zaprijetila u 18. minuti preko Rakitića i Suareza, koji je ponovo probao u 28. minuti, ali mu je Alisson sjajno odbranio.

Domaći tim je do vodstva došao u 38. minuti, a vlastitu mrežu pogodio je De Rossi.

Na samom otvaranju drugog poluvremena šansu za goste imao je Perotti, a u 55. minuti novi autogol.

Manolasa je lopta pogodila i završila u mreži.

Roma je imala dobru šansu da dođe do gola u 75. minuti, ali je Stroottman bio neprecizan.

U 77. minuti dvije velike prilike za goste. U oba navrata fantastično je intervenisao Ter Stegen, odbranivši udarce Defrelu i Perottiju.

Poslije dodavanja Perottija, Edin Džeko (32) u 80. minuti postiže gol za Romu i smanjuje rezultat.

Barcelona do kraja dolazi do četvrtog gola, a strijelac je u 87. minuti bio Suarez.

Džeko je večeras odigrao cijeli meč za Romu, koju revanš očekuje 10. aprila na Olimpicu.