Fudbaleri Standarda su u nevjerovatnoj utakmici belgijske Jupiler lige pobijedli ekipu Mouscrona rezultatom 4:3.

Standard je poveo preko Luyindame u devetoj minuti, ali su gosti izjednačili desetak minuta kasnije golom Awonivija.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Pocognoli donosi novu prednost Standardu u 47. minuti.

Ipak, Mouscron se nije predavao i u 65. minuti Rotariou pogađa za 2:2.

Strijleac prvog gola Luyindama je dobio drugi žuti karton u 73. minuti, a gosti koriste brojčanu prednost i u 76. minuti zahvaljujući drugom pogotku Awonivija stižu do preokreta i vodstva od 2:3.

Prava drama je uslijedila u posljednjih nekoliko minuta utakmice.

Carcela je u 87. minuti savladao Wernera i izjednačio na 3:3, da bi Čop u 89. minuti postigao gol za konačnih 4:3 u korist Standarda.

Gojko Cimirot je odigrao svih 90 minuta za Standard, koji je trenutno osmi s 36 bodova.

Standardu je ovo bila druga pobjeda u nizu, a u narednom kolu gostovat će Charleroiju.