U derbi meču 27. kola druge austrijske lige, fudbaleri Mattersburga poraženi su na svom terenu od Lieferinga rezultatom 0:2.

Igrala se deveta minuta kada je gostujuća momčad povela.

Smail Prevljak odlično je primio loptu na centru terena uposlio Atangu koji je u nastavku akcije proslijedio loptu do Prevljaka, a naš mladi reprezentativac sjajnim driblingom prevario golmana Kustera te nesebično asistirao Roguljiću za vodstvo Lieferinga od 0:1.

Liefering je udvostručio prednost u 44. minuti. Prevljak je dobio jedan zračni duel, zatim je lopta stigla do Atange koji je asistirao Pedru, da bi ovaj postigao drugi gol za Liefering na današnjem meču.

Do kraja utakmice domaći su pokušali doći do gola, ali promjene rezultata nije bilo.

Smail Prevljak odigrao je svih 90 minuta za Liefering koji je trenutno prvoplasirani sa 54 boda, dok je Mattersburg na drugom mjestu sa 51 osvojenim bodom.