Mečevi 29. kola njemačke Bundeslige

U susretu 29. kola njemačke Bundeslige, Mainz je na svom terenu pobijedio berlinsku Herthu rezultatom 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Latza postigao gol za trijumf Mainza.

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević odigrao je kompletan susret za Herthu, koja je trenutno peta sa 43 boda.

Hoffenheim našeg Ermina Bičakčića i Borussia M'gladbach odigrali su nevjerovatnu utakmicu, a konačan rezultat glasio je 5:3 za Hoffenheim.

Szalai i Demirbay su postigli po dva pogotka za Hoffenheim, Uth je dodao jedan, dok su strijelci za goste bili Vestergaard, Stindl i Dahoud.

Ermin Bičakčić je igrao od 85. minute za Hoffenheim, koji je na odličnom četvrtom mjestu sa 51 bodom.