Konyaspor u uzvratnom meču slavio protiv Sivasspora s 3:2

Nogometaši Konyaspora posljednji su polufinalisti turskog Kupa, nakon što su večeras u uzvratnom meču četvrtfinala slavili protiv Sivasspora s 3:2 (prvi meč završen 0:0).

U vodstvo ih je doveo Rangelov s bijele tačke u 35. minuti, a poravnao je Keles samo minut poslije.

Domaći su na odmor ipak otišli s prednošću, za što se u 43. minuti pobrinuo Fofana, pogodivši nakon asistencije bh. reprezentativca Riada Bajića.

Gosti do novog poravnanja dolaze u 57. minuti, kada poslije promašenog penala Kelesa, mrežu domaćina pogađa Kilinc.

Konyasporu prolaz dalje donosi Fofana svojim drugim golom u 79. minuti.

Riad Bajić (22) je bio starter u svojoj momčadi i igrao je do 82. minute, kada ga je zamijenio Vuković.

U istoj minuti priliku za igru dobio je i mladi bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović (20), dok je Deni Milošević (22) ušao u 66. minuti.

Konyaspor će u polufinalu igrati protiv Kasimpase, dok se u drugom duelu sastaju Istanbul Basaksehir i Fenerbahce.