Fudbaleri Istanbula i Fenerbahcea odigrali su nevjerovatan susret posljednjeg kola turskog šampionata koji je završen rezultatom2:2

Istanbul je poveo u 55. minuti, kada je naš reprezentativac Edin Višća sjajno uposlio Ucara koji je asistirao Batdalu, a ovom nije bilo teško da zatrese mrežu nemoćnog Demirela

Višća je u 62. minuti odlično šutirao, Demirel odbranio, da bi na odbijenu loptu natrčao Batdal i postigao svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici.

Ipak, Fenerbahce je golovima Diega u 81. i Weba u 88. minuti uspio izjednačiti na 2:2 i osvojiti bod u gradskom derbiju.

Domaći su imali priliku da osvoje sva tri boda, ali Batdal je promašio jedanesterac u 93. minuti.

Edin Višća odigrao je sjajnih 90 minuta za Istanbul, koji se kolo prije kraja prvenstva nalazi na četvrtoj poziciji sa 58 bodova, dok je Fenerbahce drugi sa 71 bodom.

Spomenimo i da je Fenerbahce dobio čak četiri crvena kartona na ovom meču.