GOŠK i Željezničar su večeras u Gabeli odigrali posljednji meč šestog kola PL BiH, a gosti iz Sarajeva su slavili rezultatom 0:3.

Ekipa GOŠK-a u 13. minuti ostala sa igračem manje nakon što je Mandić zaradio crveni karton.

Miloš Gigović je prvo pokazao žuti karton igraču GOŠK-a, ali je onda nakon VAR provjere promijenio svoju odluku i isključio Mandića koji je kao posljednji igrač odbrane faulirao Boljevića.

Željezničar je u nastavku bio dominantniji, stvarao šanse, a trenutak odluke se dogodio u 74. minuti.

Golman GOŠK-a je intervenisao nakon jednog centaršuta, a odbijenu loptu Hiroš je poslao u mrežu.

Krpić je u 85. minuti zabio drugi gol za Plave, da bi konačnih 0:3 postavio Hiroš u 91. minuti.

Bila je ovo četvrta pobjeda tima sa Grbavice u sezoni.

Fudbaleri Željezničara su sada drugi na tabeli sa 13 bodova. Isti broj ima i prvoplasirano Sarajevo uz meč manje.

GOŠK je zadnji bez osvojenog boda.

Ekipa Želje u narednom kolu na svom terenu dočekuje Zrinjski, a GOŠK će prve bodove u sezoni tražiti u gostima protiv Širokog Brijega.