Odigrane su dvije utakmice posljednjeg kola u grupi D na EURO 2024.

Francuska je u Dortmundu odigrala samo 1:1 protiv Poljske, dok je Fantastična Austrija u Berlinu pobijedila Nizozemsku sa 3:2.

Austrijanci su zauzeli prvo mjesto u grupi sa šest bodova, slijede Francuzi sa pet, Nizozemska ima četiri, a Poljska bod. Austrija, Francuska i Nizozemska su prošle u osminu finala.

Francuska – Poljska 1:1

Selekcija Francuske je povela Mbappea iz penala u 56. minuti, da bi Poljska izjednačila u 79. minuti preko Lewandowskog, također sa bijele tačke.

Francuska: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez, Tchouameni, Kante, Rabiot, Dembele, Mbappe i Barcola.

Poljska: Skorupski, Bednarek, Dawidowicz, Kiwior, Frankowski, Moder, Urbanski, Zalewski, Szymanski, Zielinski i Lewandowski.

Nizozemska – Austrija 2:3

Austrija je povela autogolom Malena u šestoj minuti, da bi Gakpo poravnao na 1:1 u 47. minuti.

Igrala se 59. minuta kada je Schmid zabio novi pogodak za Austriju, ali Nizozemska ponovo dolazi do izjednačenja i to golom Depaya u 75. minuti.

Šest minuta kasnije Sabitzer matira nemoćnog Verbruggena i donosi veliku pobjedu Austriji.

Nizozemska: Verbruggen, Geertruida, De Vrij, Van Dijk, Ake, Reijnders, Schouten, Veerman, Malen, Depay i Gakpo.

Austrija: Pentz, Posch, Wober, Lienhart, Prass, Seiwald, Grillitsch, Wimmer, Sabitzer, Schmid i Arnautović.