Najbolji bh. sudija, Irfan Peljto, sinoć je dijelio pravdu na utakmci Belgija – Francuska. Imao je pune ruke posla.

Irfan Peljto je bio glavni sudija. Asistirali su mu Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Četvrti arbitar bio je Luka Bilbija.

Na ovom meču je VAR četiri puta intervenisao.

U 22. minuti je nakon poziva VAR-a Peljto dosudio penal za Belgiju. Tielemans nije iskoristio najstrožiju kaznu i ostalo je 0:0.

Peljto je u 34. minuti dosudio penal za Francusku. VAR se uključio i potvrdio njegovu odluku. Kolo Muani je bio siguran sa bijele tačke za 0:1.

Belgijanac Openda je u 46. minuti pogodio za 1:1. Bh. sudije su prvo pokazali da je riječ o ofsajdu, a potom je VAR reagovao i priznat je gol Belgijancima.

Četvrti VAR viđen je u drugom dijelu. Kone je postigao pogodak za Francuze, a Peljto je uvidom u snimak poništio zbog igranja rukom.

U 62. minuti Kolo Muani postavlja konačan rezultat 1:2 i donosi pobjedu Francuzima.

Irfan Peljto je u 76. minuti pokazao drugi žuti karton Tchouameniju.

U jednoj od svojih najluđih utakmica, Peljto je pokazao crveni karton, devet žutih i dosudio dva penala.