Sead Kolašinac (31) se oporavio od povrede i odigrao je prvu utakmicu u talijanskoj Seriji A za Atalantu.

Kolašinac se povrijedio 14. augusta u meču UEFA Superkupa protiv Real Madrida, a zbog povrede je propustio uvodna tri kola u ligi te dvije utakmice A selekcije BiH.

Napomenimo da je Kolašinac povrijeđen stigao u Eindhoven na pripreme Zmajeva pred mečeve Lige Nacija sa Nizozemskom i Mađarskom te da je ostao i pružio podršku saigračima u prvom duelu sa Nizozemcima.

Inače, Atalanta je danas slavila 3:2 protiv Fiorentine, a Sead je odigrao svih 90 minuta.

Zanimljivo da je svih pet golova postignuto u prvom poluvremenu.

Gosti iz Firence su poveli u 15. minuti, a gol je zabio Martinez Quarta.

Šest minuta kasnije Retegui pogađa za 1:1, ali Kean u 32. minuti donosi novo vodstvo Fiorentini.

Ipak, u samom finišu Atalanta postiže dva pogotka i ispostaviće se stiže do pobjede.

De Ketelaere je u 45. minuti izjednačio rezultat, a konačnih 3:2 postavlja Lookman u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Atalanta je trenutno osma sa šest bodova, dok je Fiorentina na 14. mjestu sa tri boda.