U21 selekcija Francuske je večeras u Le Mansu u meču sedmog kola grupe H kvalifikacija za EURO pobijedila BiH sa

Favorizirani Francuzi su dominirali od samog početka, a u 34. minuti su imali veliku šansu da povedu.

Glavni arbitar je dosudio penal za Francusku, ali golman naše selekcije Damjanović je odbranio penal Ekitikeu.

Ipak, minutu kasnije Akliouche je zabio za prednost Francuske.

Igrala se 56. minuta kada je dosuđen novi penal za domaće, a ovaj put Ekitike je bio precizan i postavio konačnih 2:0.

Izabranici Vinka Marinovića su do kraja imali nekoliko dobrih šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

Za BiH su od prve minute igrali:

Damjanović, Mustafić, Čelik, Muharemović, Šušić, Kovač, Omerović, Mehmedović, Bristrić, Ramić i Marčetić.

Priliku sa klupe dobili su Kahvić, Alajbegović, Hamzić, Smajić i Kulašin.

Francuska je trenutno druga na tabeli sa 13 bodova uz meč manje, dok je BiH četvrta sa tri boda i bez šansi je za plasman na EURO.

Naša selekcija će do kraja kvalifikacija igrati protiv Kipra i to 15. oktobra na svom terenu.