Mađarska i BiH večeras od 20,45 sati u Budimpešti igraju meč drugog kola grupe A3 Lige Nacija.

Za BiH od prve minute igraju:

Vasilj, Dedić, Bičakčić, Katić, Barišić, Gazibegović, Burnić, Bašić, Šarić, Demirović i Džeko.

Priliku sa klupe čekat će Hadžikić, Pirić, Mujakić, Đakovac, Tahirović, Krunić, Tabaković, Hadžikadunić, Gigović, Huseinbašić, Bajraktarević i Hajradinović.

Za Mađarsku igraju:

Dibusz, Dardai, Nikitscher, Orban, Szoboszlai, Schafer, Bolla, Zs. Nagy, B. Varga, Sallai i Botka.

Meč direktno prenosi BHRT1.

Utakmicu sudi Marco Guida iz Italije.

Susret u Budimpešti je počeo!

4. minuta: Bez većih uzbuđenja na Puskas Areni.

9. minuta: Mađarska ima posjed lopte, ali za sada nema prilika.

13. minuta: Bašić je šutirao pored gola.

16. minuta: Bit će prvi korner za Mađarsku. Vasilj je odbranio udarac Bolle i bit će novi korner za domaće.

18. minuta: Szoboszlai je centrirao, na kraju treći vezani korner za Mađare. Naša odbrana je intervenisala nakon kornera. U nastavku akcije Bolla je zakasnio nakon ubačaja i lopta je otišla u gol aut.

21. minuta: Barišić je zaradio žuti karton.

23. minuta: Bit će prvi korner za BiH. Bašić je ubacio, ali odbrana Mađarske je otklonila opasnost.

24. minuta: Vasilj je ponovo odbranio nakon udarca Varge. Novi korner za domaće.

25. minuta: Gazibegović je intervenisao i Mađarska će imati peti korner. Naš tim se opet dobro odbranio.

27. minuta: Bašić je fauliran, bit će slobodan udarac sa lijeve strane za BiH. Bašić je ubacio, ali bez opasnosti za golmana Mađarske.

30. minuta: Slobodan udarac za Mađarsku iz opasne zone. Szoboszlai je direktno šutirao, a lopta otišla pored gola.

33. minuta: Vasilj je dobro intervenisao ispred Varge.

36. minuta: Opasan napad Mađara, ali naš tim se dobro brani.

38. minuta: Vasilj je još jednom odbranio i bit će novi korner za Mađarsku. Nije bilo opasnosti za naš gol.

40. minuta: Džeko je ubacio, ali odbrana Mađarske nije imala problema.

41. minuta: Katić je dobio žuti karton.

42. minuta: Dobar napad BiH, Dedić je krenuo naprijed po lijevoj strani, uposlio Džeku, ali kapiten BiH nije najbolje centrirao.

Kraj prvog poluvremena: Mađarska – BiH 0:0.

Počinje drugo poluvrijeme u Budimpešti. Tahirović je zamijenio Burnića.

50. minuta: Bit će sedmi korner za Mađarsku. Naša selekcija još jednom dobro reaguje nakon kornera.

53. minuta: Bičakčić je u posljednji trenutak izbacio loptu ispred Sallaija. Osmi korner za domaće. Mađari i dalje imaju posjed, ali Zmajevi se za sada dobro brane.

60. minuta: Bit će deveti korner za Mađarsku. Szoboszlai je ubacio, a Orban šutirao iznad gola Vasilja.

61. minuta: Gigović i Huseinbašić mijenjaju Šarića i Bašića.

65. minuta: Udarac Demirović je izblokiran. U nastavku su Mađari imali kontru, ali je Vasilj sigurno uhvatio loptu nakon jednog centaršuta.

67. minuta: Golman Mađarske brani udarac Džeke.

69. minuta: Udarac Botke je izblokiran od naše odbrane.

70. minuta: Novi udarac Džeke, ponovo brani golman domaće selekcije.

71. minuta: Bit će slobodnjak za Mađarsku iz opasne zone. Szoboszlai je pogodio prečku. Bit će 10. korner.

72. minuta: Nova šansa za Mađare, ali lopta ide preko gola.

74. minuta: Bit će 11. korner za Mađarsku. Barišić je izbacio loptu iz našeg kaznenog prostora.

76. minuta: Sada je Džeko izblokirao udarac mađarskog reprezentativca.

77. minuta: Bajraktarević mijenja Demirovića.

78. minuta: Bajtakrarević je kombinovao sa Džeko, a u nastavku akcije je Gazibegović šutirao iznad gola.

79. minuta: Mađari su stigli do 12. kornera. Naša odbrana je ponovo bila na visini zadatka. Sudija Guida je prekinuo meč jer su se dva igrača Mađarske Orban i Botka sudarili glavama.

83. minuta: Katić je izblokirao šut Szoboszlaija.

86. minuta: Szoboszlai je šutirao, a Tahirović sjajno izblokirao.

89. minuta: Adam je šutirao, a Vasilj odbranio i lopta ide u korner.

Četiri minute nadoknade u Budimpešti.

93. minuta: Ubačaj u kazneni prostor Mađarske, ali Bajraktarević nije uspio zahvatiti loptu glavom.

Kraj utakmice: Mađarska – BiH 0:0