Nizozemska i BiH večeras od 20,45 sati u Eindhovenu igraju meč prvog kola grupe A3 Lige Nacija.

Vasilj, Barišić, Katić, Mujakić, Dedić, Gazibegović, Tahirović, Gigović, Huseinbašić, Demirović i Džeko.

Verbruggen, Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Ake, Schouten, Reijnders, Gravenberch, Simons, Zirkzee i Gakpo.

Utakmicu sudi Donatas Rumšas iz Litvanije.

Meč direktno prenosi BHRT1.

Počela je utakmica u Eindhovenu.

3. minuta: Gakpo je ubacio, ali lopta odlazi u gol aut.

7. minuta: Opasan napad Nizozemaca, ali se Mujakić dobro zagradio ispred Reijndersa i Vasilj je pokupio loptu.

13. minuta: Slobodan udarac za Nizozemsku. Simons je ubacio, a na kraju je lopta završila u korneru. Simon je centrirao iz kornera, ali nije bilo opasnosti za Vasilja.

13. minuta: Nizozemska – BiH 1:0. Zirkzee je pogodio za domaće.

15. minuta: Prva šansa za naš tim, ali Gazibegović je šutirao ravno u golmana Nizozemske.

18. minuta: Udarac Simonsa odlazi pored gola Vasilja.

20. minuta: Još jedna velikaa šansa za Nizozemce, ali je Mujakić spasio u posljednji trenutak.

27. minuta: Nizozemska – BiH 1:1. Pogodio je Ermedin Demirović nakon sjajne asistencije Huseinbašića!

30. minuta: Opasan napad Nizozemaca, ali lopta je na kraju završila u gol autu.

31. minuta: Gakpo je šutirao, a Vasilj brani i Nizozemska će imati korner. Simon je izveo korner, a Vasilj izboksovao loptu.

32. minuta: Simons je šutirao, lopta pogodila Gigovića i bit će novi korner za domaće. Simons je izveo korner, a udarac Akea ide iznad gola. U ovim trenucima Zmajevi imaju ogromnu podršku naših navijača u Eindhovenu.

34. minuta: Novi korner za Nizozemce nakon što je Barišić blokirao šut Gakpa.

35. minuta: Van Dijk je šutirao, lopta je pogodila Barišića i Nizozemci će imati peti korner.

36. minuta: Zirzkee je bio u dobroj prilici, ali šutirao je pored gola Vasilja.

37. minuta: Ponovo Nizozemci prijete. Simons je pokušao uposliti Gakpa, ali lopta ide u gol aut.

39. minuta: Vasilj je u posljednji trenutak intervenisao ispred Gakpa.

41. minuta: Dumfries je bio u opasnom prodoru, ali je Dedić odlično intervenisao.

42. minuta: Sada je prečka spasila BiH nakon odličnog udarca Reijndersa.

43. minuta: Simons je izveo slobodan udarac, a u nastavku akcije je fauliran Vasilj.

Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

45+2: Nizozemska – BiH 2:1. Sjajna akcija Nizozemaca i gol Reijndersa.

Kraj prvog poluvremena: Nizozemska – BiH 2:1.

Počinje drugo poluvrijeme u Eindhovenu.

Rade Krunić je zamijenio Benjamina Tahirovića.

48. minuta: Nova sjajna akcija Nizozemaca, na kraju će biti korner. Van Dijk je nakon kornera šutirao preko gola.

49. minuta: Gakpo je šutirao iznad gola Vasilja.

52. minuta: Zirzkee je bio ispred gola Vasilja, ali je Katić intervenisao i izbacio loptu u korner. Bit će sedmi korner za domaće.

54. minuta: Simons je pokušao proći pored Dedića, ali naš reprezentativac je još jednom odlično intervenisao. Napomenimo da Amar večeras igra na poziciji lijevog beka.

56: minuta: Nizozemska – BiH 3:1, Gakpo je pogodio.

57. minuta: Nova velika šansa za Nizozemce, ali Simon se nije najbolje snašao.

58. minuta: Gakpo je šutirao, bit će osmi korner za Nizozemsku. Nakon osmog i deveti korner za domaću selekciju.

65. minuta: Reijnders je šutirao, Vasilj brani.

66. minuta: Malen, Timber i Geertruida su u Nizozemskoj zamijenili Akea, Dumfriesa i Gakpa.

68. minuta: Bajraktarević, Burnić i Šarić mijenjaju Mujakića, Huseinbašića i Gigovića.

73. minuta: Nizozemska – BiH 3:2. Džeko je pogodio nakon sjajne asistencije debitanta Bajraktarevića!

75. minuta: Džeko je ubacio, a golman Nizozemske u posljednji trenutak intervenisao ispred Bajraktarevića. Demirović je nakon toga dobio žuti karton zbog prigovora.

79. minuta: Dobra šansa za BiH. Dedić je ubacio, ali Džeko nije uspio stići lotpu. U nastavku akcije Bajraktarević je centrirao i izborio prvi korner za BiH.

80. minuta: Bajraktarević je fantastično centrirao, a Džeko je glavom šutirao preko gola.

81. minuta: Domaći su izveli slobodnjak, ali je Džeko intervenisao.

82. minuta: Opasan napad Zmajeva, ali na kraju su Nizozemci uspjeli da se odbrane. Tabaković u našem timu mijenja Demirovića.

86. minuta: Gazibegović je zaradio žuti karton.

88. minuta: Vasilj je odbranio, bit će 10. korner za Nizozemce. U nastavku akcije Weghorst je pogodio za 4:2.