U okviru prvog kola turske Superlige Rizespor i Basaksehir odigrali su neriješeno 1:1, dok je Gaziantep slavio sa 1:0 kod Bodruma.

Basaksehir je došao u vodstvo u 39. minuti golom Figueiredoa, a poravnao je Alikulov u šestoj minuti nadoknade prvog dijela.

Dal Varešanović igrao je od prve minute, a zamijenjen je u 64. minuti. Dobio je SofaScore ocjenu 6.5.

Umjesto Varešanovića u igru je ušao Amir Hadžiahmetović i tako debitovao za Rizespor koji će ovu sezonu igrati na posudbi iz Besiktasa.

Hadžiahmetović je za pola sata igre dobio ocjenu 6.6.

Dal Varešanović je na teren izašao u majici sa likom Dženana Uščuplića i tako odao počast bivšem treneru i igraču Bordo tima.

U drugom sinoćnjem meču Gaziantep je kao gost savladao Bodrum sa 1:0. Gol odluke pao je u 97. minuti, a strijelac je bio Saborit.

Kenan Kodro je počeo meč i igrao je do 89. minute. Debitovao je za Gaziantep sa ocjenom 6.7.