Rapid je u Beču u derbi susretu prvog kola austrijske Bundeslige pobjedio Sturm iz Graza rezultatom 1:0.

Za Sturm je svih 90 minuta na poziciji desnog beka odigrao naš Jusuf Gazibegović (24).

Gazibegović je od Sofascore dobio ocjenu 7.7 i bio je najbolje ocijenjeni igrač šampiona Austrije.

Jusuf je dobio čak 15 duela u današnjem dvoboju, sedam puta je oduzeo loptu, dok je u pet navrata otklonio opasnost ispred svog gola.

Bh. reprezentativac je imao i četiri tačne duge lopte te četiri uspješna driblinga.

Od 46. minute za Sturm igrao je budući bh. reprezentativac Emir Karić (26). Karić je od Sofascore dobio ocjenu 7.4 i bio je drugi najbolje ocijenjeni igrač odmah iza Gazibegovića.

Emir je šest puta otklonio opasnost ispred svog gola, dva puta je blokirao udarce protivničkih igrača te dva puta presjekao napade.

Inače, pobjedonosni gol za Rapid protiv Sturma zabio je Beljo u 29. minuti.

Ekipa Rapida u narednom kolu gostuje Austriji u Klagenfurtu.