Večeras su odigrana dva meča trećeg kola grupe B na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

Hrvatska je u Leipzigu odigrala 1:1 protiv Italije i sada ima veoma male šanse za prolaz u osminu finala.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a Hrvatska je u 54. minuti imala veliku šansu da povede nakon što je glavni arbitar Makkelie dosudio jedanaesterac.

Golman Italije Donnarumma je odbranio penal Modriću, ali je kapiten Hrvatske selekcije u nastavku akcije pogodio za vodstvo svoje selekcije.

Ipak, Italija je do velikog boda i prolaska u osminu finala stigla u 98. minuti golom rezerviste Zaccagnija.

Talijani će u osmini finala igrati protiv Švicarske.

Hrvatska će proći u osminu finala samo ako Engleska u grupi D pobijedi Sloveniju sa bar tri gola razlike, Danska u istoj grupi savladala Srbiju te u grupi F pobjede ostvare Portugal nad Gruzijom te Turska nad Češkom.

Tada bi Hrvatska bila među četiri najbolje trećeplasirane selekcije na prvenstvu.

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Kovačić, Brozović, Modrić – Mario Pašalić, Kramarić, Sučić.

Italija: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian  – Barella, Jorginho – Raspadori, Pellegrini, Dimarco – Retegui.

U drugom susretu ove grupe Španije je u Dusseldorfu savladala Albaniju sa 1:0.

Pobjedonosni gol za Španiju postigao je Torres u 13. minuti.

Španija: Raya; Grimaldo, Laporte, Vivari, Navas – Merino, Zubimendi, Olmo – Oyarzabal, F. Torres – Joselu.

Albanija: Strakosha; Balliu, Djimsiti, Ajeti, Mitaj – Ramadani, Laci, Asllani – Bajrami, Manaj, Asani.

Španija je zauzela prvo mjesto u grupi sa devet bodova, druga je Italija sa četiri boda, Hrvatska je treća sa dva, a Albanija zadnja sa bodom.