Italija i BiH večeras od 20,45 sati u Empoliju igraju prijateljsku utakmicu.

Za BiH će od prve minute nastupiti:

Pirić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Katić, Bičakčić, Mujakić, Šarić, Tahirović, Hajradinović, Gigović i Demirović.

Priliku sa klupe čekat će Hadžikić, Muharemović, Hadžikadunić, Huseinbašić, Burnić, Šošić i Tabaković.

Italija igra u sastavu:

Donnarumma, Darmian, Buongiorno, Calafiori, Bellanova, Jorginho, Fagioli, Cambiaso, Frattesi, Chiesa, Scamacca.

8. minuta: Velika šansa za BiH! Hajradinović je šutirao, a Donnarumma izbacio loptu u korner.

10. minuta: Velika šansa za Italiju, ali Pirić je sjajno odbranio udarac Chiese.

14. minuta: Fratessi je sam izašao ispred Pirića, međutim naš golman ponovo odlično interveniše.

17. minuta: Gigović je izborio slobodan udarac i bit će to dobra šansa za naš tim.

18. minuta: Gazibegović je šutirao iz slobodnjaka, a Donnarumma izbacio loptu u korner.

19. minuta: Tahirović je centrirao iz kornera, da bi u nastavku akcije Hajradinović šutirao pored gola.

21. minuta: Gazibegović je ubacio sa desne strane, ali šut Hajradinovića je izblokiran.

22. minuta: Bellanova je šutirao pored gola Pirića.

24. minuta: Bellanova je još jednom pokušao, ali je Mujakić izbacio loptu u korner. Nakon kornera Fratessi je šutirao pored gola.

29. minuta: Ahmedhodžić je izbacio loptu u korner i domaća selekcija će imati treći udarac iz ugla. Bungiorno je nakon kornera poslao loptu visoko iznad gola.

32. minuta: Pirić je odbranio udarac Scamacce, ali je svirana i ofsajd pozicija.

38. minuta: Italija – BiH 1:0. Fratessi je zabio gol.

45. minuta: Scamacca je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta je završila u bloku. Nakon toga i udarac Chiese je izblokiran.

45+1: Opasan napad domaćih, bit će korner. Nakon kornera nije bilo opasnosti po naš gol.

Kraj prvog poluvremena: Italija – BiH 1:0.

Počinje drugo poluvrijeme.

52. minuta: Talijani kontrolišu igru, imaju posjed lopte, ali za sada bez opasnosti po gol Pirića.

53. minuta: Mujakić je izblokirao centaršut Bellanove, bit će peti korner za Talijane. Nakon kornera Fratessi je šutirao preko gola.

57. minuta: Scamacca je izašao sam pred Pirića, ali je dosuđena ofsajd pozicija.

61. minuta: Ahmedhodžić je interevenisao ispred Chiese, bit će šesti korner za Italiju. Šarić je fauliran nakon kornera i bit će lopta za naš tim.

64. minuta: Scamacca je bio u velikoj šansi, ali Pirić je odlično odbranio i izbacio loptu u korner. Nakon sedmog bit će i osmi korner za domaće.

66. minuta: U selekciji Italije u igru ulaze Pellegrini, Dimarco i Cristante.

67. minuta: Cristante je šutirao nakon kornera, ali lopta ide pored gola. Izmjene u našem timu. Hajradinović i Šarić, a ulaze Huseinbašić i Burnić.

70. minuta: Period utakmice kada naša selekcija ima veći posjed lopte, ali bez opasnosti po Donnarummu.

73. minuta: Nova sjajna šansa za Scamaccu, ali je Pirić još jednom fenomenalno odbranio.

75. minuta: Scamacca je ponovo šutirao, međutim Kenan Pirić je bez problema uhvatio loptu.

76. minuta: Raspadori i Folorunsho ulaze na teren u selekciji Italije.

81. minuta: Hadžikadunić ulazi umjesto Mujakića.

82. minuta: Dimarco je centrirao, a Scamacca šutirao pored gola.

84. minuta: Retegui ulazi u selekciji Italije.

87. minuta: Demirović je šutirao, ali njegov udarac je izblokiran i Donnarumma je bez problema uhvatio loptu.

88. minuta: Ahmedhodžić je bio u prodoru i izborio korner. Tahirović je centrirao, a na kraju udarac Burnića odlazi pored gola.

89. minuta: Muharemović i Šošić mijenjaju Katića i Gigovića.

90+1: Korner za Italiju, ali naši defanzivci su izbacili loptu.

90+1: Ahmedhodžić je nakon jedne greške izašao sam ispred Donnarumme, ali se nije snašao najbolje i golman Italije je odbranio.

90+2: Kontranapad na drugoj strani i bit će novi korner za domaće.

90+3: Huseinbašić je faulirao Dimarca i zaradio žuti karton.

Kraj utakmice: Italija – BiH 1:0.