Rize je u meču 22. kola turske Superlige savladao Trabzon sa 1:0, a junak je bio naš Dal Varešanović (22).

Bh. reprezentativac je u 78. minuti postigao pobjedonosni gol za Rizespor. Dal nije baš najbolje primio jednu loptu od Gaicha, ali se u nastavku akcije sjajno snašao i poslao loptu u mrežu.

Bio je to 10. gol za Dala u sezoni, a deveti za Rizespor.

Osam golova je zabio u turskoj Superligi, jedan u Kupu Turske. Ranije je jednom pogodio u dresu Sarajeva u kvalif. za Konf. ligu.

Najbolje ocijenjen na utakmici

Dal je večeras igrao do 94. minute te od portala Sofascore dobio ocjenu 7.6. To je bila najveća ocjena na utakmici od svih aktera.

Imao dva ključna pasa, kreiranu jednu veliku šansu, dva uspješna driblinga te sedam dobijenih duela.

Naš reprezentativac je za Rize ukupno odigrao 22 meča i na svakom duelu je nastupio na poziciji ofanzivnog veznog.

Vrijednost mu porasla 120%

Inače, Dalu je vrijednost više nego uduplala u odnosu na juni prošle godine. Tada je vrijedio 1 milion eura i nastupao je za FK Sarajevo. Trenutno prema Transfermarktu vrijedi 2,2 miliona eura.

Tome su sigurno pridonijeli i nastupi za reprezentaciju BiH. Varešanović je u kvalifikacijama za EURO 2024 odigrao dva meča, istina sa malom minutažom.

Debitovao je u u junu prošle godine u gostima protiv Portugala kod Hadžibegića kada je odigrao desetak minuta, a drugu utakmicu je odigrao protiv Slovačke u novembru kod Miloševića kada je ušao u posljednjim minutama.

Igrao i Višća

Spomenimo da je bivši Zmaj Edin Višća (33) odigrao svih 90 minuta za Trabzonspor.

Višća je za svoj nastup dobio ocjenu 7.0. Imao je dva dobijena duela, dva uspješna driblinga te dva ključna pasa.

Fudbaleri Rizea su nakon ovog trijumfa na sjajnom petom mjestu sa 35 bodova, dok je Trabzon treći sa dva boda više.