Reprezentacija Srbije je večeras u Leskovcu u duelu zadnjeg kola grupe G kvalif. za EURO odigrala 2:2 protiv Bugarske, ali je uspjela izboriti direktan plasman na prvenstvo.

Srbija je povela u 16. minuti golom Veljkovića, ali su Bugari u nastavku preokrenuli rezultat u svoju korist.

Prvo je Rusev u 59. minuti poravnao na 1:1, da bi desetak minuta kasnije Despodov pogodio za 1:2.

Konačnih 2:2 postavlja Babić u 83. minuti.

Selekcija Srbije je na kraju zauzela drugo mjesto sa 14 bodova, dok su Bugari zadnji sa četiri boda. Inače, Srbija se prvi put nakon 24 godine plasirala na EURO.

Mađarska je u drugoj utakmici ove grupe pobijedila Crnu Goru nakon preokreta rezultatom 3:1.

Selekcija Crne Gore je došla u prednost u 36. minuti preko Rubežića.

Ipak, najbolji igrač Mađarske Szoboszlai je u 67. i 68. minuti zatresao mrežu gostiju, a Nagy je u 93. minuti potvrdio trijumf.

Mađari su grupu okončali na prvoj poziciji sa 18 bodova. Crna Gora je treća sa 11 osvojenih bodova.