Fudbaleri Hajduka i Sarajeva danas su u Splitu odigrali prijateljski meč koji je okončan rezultatom 2:2.

Na zvaničnoj stranici Hajduka navodi se da nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a onda su se u nastavku mreže tresle po dva puta.

Mlakar je u 54. minuti doveo Hajduk u prednost, da bi Sarajevo preokrenulo rezultat u svoj korist golovima Čatakovića (65. minuta) i Mustafića (76. minuta).

Ipak, najbolji igrač Hajduka Marko Livaja u 88. minuti je postavio konačnih 2:2.

Za Sarajevo su od prve minute igrali:

Šahinović, Trako, Zeljković, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Penaranda, Beganović, Radović, Soldo, Ziljkić.

Priliku u nastavku su dobili Rogić, Duraković, Jelić-Balta, Čataković, Ljukovac, Viveros, Avramoski, Ikić, Mulalić, Čelik, Buljubašić, Mustafić.

Sarajevo je sa klupe nije predvodio novi trener Simon Rožman, već Mensur Dogan koji je privremeno vodio Bordo klub u prvom kolu PL BiH protiv Sloge Meridian.