Aktuelni šampion BiH Zrinjski nije se plasirao u treće pretkolo kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Zrinjski je u prvoj utakmici u Mostaru izgubio od Slovana rezultatom 0:1, a večeras je u revanšu u Bratislavi odigrao 2:2.

Domaći su poveli već u petoj minuti, a strijelac gola bio je Čavrić.

Zuberu je u 66. minuti udvostručio prednost, da bi Barišić u 75. minuti smanjio na 2:1.

Ivančić je u 93. minuti izjednačio na 2:2, ali Mostarci do kraja nisu uspjeli zabiti još jedan gol i izboriti produžetke.

Za Zrinjski su igrali:

Marić, Memija, Jakovljević, Barišić, Ćorluka, Kožulj, Čanađija, Stanić, Ćuže, Tičinović i Bilbija.

Zrinjski svoj europski put nastavlja u trećem pretkolu kvalif. za Europa Ligu i igrat će protiv poraženog iz dvoboja Breidablik – Kopenhagen.

Kopenhagen je u prvoj utakmici kao gost slavio sa 2:0, a revanš se igra u srijedu.

Prve utakmice trećeg pretkola kvalif. za Europa Ligu igraju se 10. augusta, a revanši su sedam dana kasnije.