BiH večeras od 20,45 sati u Zenici igra utakmicu četvrtog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija protiv Finske.

Naš tim igra u sljedećem sastavu:

Šehić, Stevanović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Menalo, Prcić, Pjanić, Krunić, Duljević i Džeko.

Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Ćetković, Ćivić, Miličević, Saničanin, Bešić, Prevljak, Cimirot, Gojak, Hadžiahmetović, Kovačević i Demirović.

Za Finsku od prve minute igraju:

Hradecky, Jensen, Tehno, Kallman, Pukki, Schuler, Ligman, Vaisanen, Nissila, Soisalo i Niskanen.

BiH je nakon tri odigrana kola prva u grupi sa pet bodova, dok Finska zauzima drugo mjesto sa četiri osvojena boda.

Susret BiH – Finska direktno prenose BHT1 i Moja TV.

Utakmica u Zenici je počela!

2. minuta: Pjanić je izveo slobodan udarac, a Prcić je nakon odbijene lopte šutirao pored gola.

3. minuta: Prvi korner za BiH. Pjanić je centrirao, a bit će penal za BiH! Vaisanen je dobio žuti karton za Fince.

5. minuta: BiH vodi 1:0! Pjanić je zabio iz penala!

8. minuta: Bit će novi korner za BiH. Pjanić je ubacio, ali bit će novi korner za BiH. Nakon trećeg kornera Džeko je šutirao pored gola.

10. minuta: BiH – Finska 1:1. Dobar napad Finaca i Pukki zabija za 1:1. Pukkiju je ovo šesti gol protiv naše reprezentacije.

16. minuta: Velika šansa za BiH! Duljević je šutirao, Hradecky brani, a onda Finci izbacuju loptu u korner. Pjanić je izveo korner, međutim nema opasnosti po gol Finske.

18. minuta: Naša selekcija je bila u dobrom napadu, ali onda kontra Finaca i Kallman nakon asistencije Pukkija zabija za 1:2.

23. minuta: Pjanić je fantastično pronašao Džeku, kapiten BiH spustio do Menala, ali udarac našeg ofanzivca odlazi pred gola.

27. minuta: Ponovo dobra akcija našeg tima, međutim Menalo se nije najbolje snašao.

29. minuta: BiH – Finska 2:2! Džeko je zabio gol. Sudija je dosudio ofsajd poziciju, ali nakon pregledavanja snimka u VAR sobi gol je priznat!

37. minuta: Finci su izveli korner, ali nije bilo opasnosti za po naš gol. Menalo je nakon toga krenuo sam u kontru, međutim napravio je faul u napadu.

39. minuta: Pjanić će sjajno uposlio Krunića iz slobodnjaka, ali Rade se nije najbolje snašao.

44. minuta: Pjanić je centrirao, ali Hradecky sigurno hvata loptu.

Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

Pjanić je izveo korner, ali ponovo nema opasnosti po goste.

Šesti korner za BiH u prvom poluvremenu. Pjanić je ubacio, međutim gosti izbacuju loptu. Prcić je u nastavku akcije dobio žuti karton i neće igrati u narednom meču protiv Crne Gore.

Poluvrijeme u Zenici, BiH – Finska 2:2.

Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

Amir Hadžiahmetović i Hrvoje Miličević su na samom startu drugog poluvremena ušli u igru umjesto Sanjin Prcića i Harisa Duljevića.

46. minuta: Sedmi korner za BiH. Pjanić je izveo korner, ali ponovo nema opasnosti za goste.

48. minuta: Osmi korner za BiH. Pjanić je centrirao, a šut Hadžiahmetovića ide preko gola.

49. minuta: Opasan napad Finca, ali udarac Niskanena odlazi pored gola.

51. minuta: Veliki pritisak našeg tima, međutim gosti iz Finske se odlično brane.

56. minuta: Velika greška Ahmedhodžića, Pukki je izašao sam pred Šehića, ali je srećom šutirao pored gola.

57. minuta: Sjajan potez Džeke i dobar centaršut, ali Finci izbacuju loptu u aut.

58. minuta: BiH vodi 3:2! Sjajna akcija našeg tima i majstorski gol Edina Džeke!

61. minuta: Opasna akcija Finaca i bit će korner za goste. Nema opasnosti po naš gol nakon ubačaja sa strane.

64. minuta: Niskanen je imao veliku šansu za goste, ali je šutirao pored gola.

68. minuta: Eldar Ćivić mijenja Seada Kolašinca.

70. minuta: Dobra kontra našeg tima, ali Džekin udarac brani Hradecky.

72. minuta: Šehić brani udarac gostiju. Adnan Kovačević mijenja Anela Ahmedhodžića.

76. minuta: Kontra našeg tima, Džeko je bio u dobroj šansi, ali brani Hradecky. Miralem Pjanić izlazi iz igre, a na terenu je Amer Gojak.

77. minuta: Ubačaj Stevanovića, šut Menala ide preko gola.

78. minuta: Nesigurnost u našoj zadnjoj liniji, ali srećom Finci to nisu iskoristili.

83. minuta: Pukki je šutirao, lopta odlazi u korner. Dobra intervencija Miličevića nakon kornera Finaca.

84. minuta: Gojak je dobio žuti karton i bit će slobodan udarac za Finsku.

85. minuta: Finci su izveli slobodnjak, ali Šehić sigurno hvata loptu.

86. minuta: Stevanović je uspio ubaciti loptu, a Finci griješe i bit će deveti korner za BiH. Gojak je ubacio, ali Džekin udarac brani Hradecky.

88. minuta: Finci imaju inicijativu, novi korner za goste. Nema opasnosti po naš gol nakon kornera.

90. minuta: Finci griješe i lopta je u gol autu.

Igrat će se još tri minute u Zenici.

Druga minuta sudijske nadoknade, naš selektor Ivajlo Petev je dobio žuti karton zbog prigovora.

Treća minuta sudijske nadoknade: Ćivić interveniše i bit će lopta za naš tim.

Kraj utakmice: BiH – Finska 3:2