U okviru 15. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Sarajeva su savladali Olimpic u gostima rezultatom 3:1, dok je Željezničar na Grbavici odigrao samo 0:0 protiv Slavije.

Olimpic je u gradskom derbiju koji se igrao na stadionu “Asim Ferhatović Hase” poveo golom Pandže u 19. minuti.

Ipak, Sarajevo je izjednačilo u 27. minuti kada je Benko pogodio iz penala. Prethodno je Srđan Stanić faulirao Bekića i zaradio žuti karton.

Benko je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao gol za preokret i vodstvo  Sarajeva od 1:2.

Domaći su od 56. minute igrali sa igračem manje nakon što je Stanić zaradio drugi žuti karton, a konačnih 1:3 za Sarajevo postavio je Velkoski sa bijele tačke u 82. minuti.

Kadetski bh. reprezentativac Demirel Veladžić ušao je u igru u 89. minuti utakmice u timu Sarajeva.

Željezničar je na Grbavici odigrao samo 0:0 protiv Slavije.

Ekipa Željezničara bila je bolja tokom cijelog meča, ali nije uspjela doći do tri boda.

Spomenimo da je Željezničar od 72. minute igrao sa igračem manje, jer je Enis Sadiković dobio crveni karton.

Za Željezničar su danas nastupili mladi bh. reprezentativci Kerim Memija i Damir Sadiković.