Altach je u meču šestog kola austrijske Bundeslige poražen na svom terenu od Wolfsbergera sa 1:2, a svih 90 minuta za gostujući tim odigrao je U21 reprezentativac BiH Amar Dedić (19).

Dedić, koji će ove sezone igrati na posudbi iz Salzburga, igrao je na poziciji desnog beka i zaradio žuti karton.

Amar je ove sezone odigrao svih šest ligaških utakmica, zabio jedan gol, a jednom je nastupio i u Kupu Austrije te postigao gol.

Što se tiče današnje utakmice, ekipa Altacha je povela u petoj minuti golom Nuhiua, ali Wolfsbeger pred sami kraj prvog poluvremena zabija dva gola i ispostaviće se stiže do pobjede.

Prvo je Baribo u 43. minuti pogodio za 1:1. da bi minutu kasnije Rocher postigao gol za 1:2.

Wolfsberger je trenutno trećeplasirani sa osam bodova, dok je Altach šesti sa bodom manje.