Fudbaleri poljskog Rakowa napravili su iznenađenje i eliminisali ruski Rubin iz trećeg kola kvalifikacija za Konf. ligu, a junak je bio naš golman Vladan Kovačević.

Nakon 90 minuta igre u večerašnjem meču u Rusiji rezultat je glasio 0:0 (prvi duel okončan identičnim rezultatom), da bi Rakow u 111. minuti poveo preko Gutkovskisa.

Ipak, glavni sudija je u 122. minuti dosudio sumnjiv penal za domaće, ali sjajni Kovačević brani penal Haškabanoviću i odvodi svoj tim u play-off.

Inače, Vladan je u ljetnom prelaznom roku stigao iz Sarajeva u Rakow i brani fenomenalno.

Prethodno je u trećem pretkolu u duelu sa litvanskom Suduvom odbranio dva penala.

Također, Kovačević je sa Rakowom osvojio Superkup Poljske i odbranio jedan penal, dok je u debitantskom meču u poljskoj ligi “skinuo” još jedan jedanaesterac.

Rakow će u play-offu za ulazak u grupnu fazu Konf. lige igrati protiv Genta.