Inter je u okviru 36. kola Serije A savladao Romu sa 3:1, a za jedini gol Vučice asistenciju je ubilježio kapiten bh. reprezentacije, Edin Džeko (35).

Inter je stigao u vodstvo u 11. minuti golom Brozovića, a samo devet minuta poslije povisili su na 2:0 preko Vecina.

Roma se u meč vratila u 31. minuti nakon što je Mkhitaryan pogodio poslije pasa Džeke. Ipak, nisu imali snage za poravnanje rezultata, a u jeku napada su u 90. minuti susreta primili gol za 3:1, strijelac je bio Lukaku.

Džeki je ovo bio 36. ovosezonski nastup na kojima je postigao 13 golova i zabilježio dvije asistencije.

Novi šampion Italije je osvojio nova tri boda i sada nakon 36 kola imaju 88 bodova, čak 13 više od drugoplasirane Atalante.

Roma je zadržala sedmu poziciju koja joj osigurava nastup u Europi, ali Sassuolo im puše za vratom jer imaju samo dva boda manje dva kola prije kraja prvenstva.

U narednom kolu Vučica dočekuje Lazio. Veliki rimski derbi igra se u subotu u 20:45 sati.