FOTO Zmajevi nakon penala izgubili od Sjeverne Irske i ostali bez plasmana na EURO

Polufinale baraža za plasman na EURO

Fudbalska selekcija BiH nije se plasirala u finale baraža za EURO nakon što je večeras na Grbavici eliminisana od Sjeverne Irske poslije penala.

Rezultat u regularnih 90 minuta bio je 1:1, zatim su uslijedili produžeci, a onda i penali u kojima su slavili naši protivnici.

Zmajevi su poveli u 14. minuti. Debitant Amedhodžić je poslao dugu loptu prema Cipetiću, naš desni bočni je ubacio za Krunića, a fudbaler Milana pogodio za 1:0.

Ipak, gosti su poravnali u 52. minuti kada je McGinn iskoristio grešku naše odbrane i matirao Šehića.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa su uslijedili produžeci.

S obzirom se mreže nisu tresle ni u produžecima, izvodili su se penali, a uspješnija je bila reprezentacija Sjeverne Irske sa 4:5 i izborila nastup u finalu baraža.

BiH: Šehić, Cipetić, Saničanin, Ahmedhodžić, Kolašinac, Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić, Krunić, Višća i Džeko. Priliku u nastavku su dobili Gojak, Hotić, Lončar i Hajradinović.

Sjeverna Irska: Peacock-Farell, McNair, Catchart, J. Evans, Dallas, C. Evans, Davis, Saville, Lewis, Magennsi i McGinn.

Ovu vijest vam donosi kladionica Mozzart.