Fudbaleri Rome su večeras u okviru 37. kola talijanske Serije A savladali Torino u gostima sa 3:2 i osigurali petu poziciju koja naredne sezone garantuje plasman u grupnu fazu Europa lige.

Torino je poveo golom Berenguera u 14. minuti, ali dvije minute kasnije naš Edin Džeko (34) rutinski pogađa za 1:1.

Edinu, koji je večeras odigrao svih 90 minuta,je to bio 106. gol u dresu Rome i postao je četvrti strijelac u historiji rimskog kluba.

Naš reprezentativac je ove sezone zabio 16 golova u ligi, dok je ukupno pogađao 19 puta u svim takmičenjima.

Smalling je u 23. minuti donio prednost Romi, da bi Diawara u 61. minuti iz penala povisio na 1:3.

Poraz Torina ublažio je Singo u 66. minuti utakmice.

Roma je ovom pobjedom osigurala petu poziciju i plasman u grupnu fazu Europa lige.