U protekla tri dana igrani su prvi susreti play-offa Lige šampiona i Europa lige.

Plasman u grupnu fazu traži ukupno 12 bh. internacionalaca, a trojica su došla nadomak tog velikog uspjeha.

Riječ je o Dinamovom trojcu Ameru Gojaku (22), Izetu Hajroviću (27) i Emiru Dilaveru (28), koji će braniti dva gola prednosti iz prvog meča protiv Rosenborga.

Dinamo je podsjetimo slavio na Maksimiru sa 2:0. Dilaver je odigrao cijeli meč, dok je Gojak zamijenio Hajrovića u 64. minuti.

Znatno male šanse za plasman dalje ima Mateo Sušić (28), čiji je Cluj na domaćem terenu poražen od Slavije Prag sa 0:1.

Sušić je imao punu minutažu na poziciji desnog beka.

Što se tiče Europa lige, tu je u najpovoljnijoj situaciji Ferencvaros našeg Eldara Ćivića (23), koji je remizirao u gostima sa Suduvom 0:0.

Ćivić nije igrao zbog crvenog kartona, dok su se u startnoj postavi Suduve našli Semir Kerla (31) i Mihret Topčagić (31).

Kerla je na terenu proveo cijeli meč, dok je Topčagić zamijenjen u 92. minuti.

Maribor je zahvaljući sjajno raspoloženom Kenanu Piriću (25) izvukao povoljnih 0:0 na gostovanju kod Ludogoretsa i ima se čemu nadati u revanšu.

Pirić je briljirao sa sedam odbrana, a osim njega igrao je i Jasmin Mešanović (27), koji se na terenu našao od 80. minute.

Povratnik u reprezentaciju BiH, Zoran Kvržić (31), povrijedio se u duelu Genta i Rijeke (2:1), koji je napustio u 69. minuti.

Stjepan Lončar (23) je pak igrao od prve do posljednje minute.

Nardin Mulahusejnović (Ludogorets – Maribor 0:0) – nije konkurisao za susret

Zoran Kvržić (Gent – Rijeka 2:1) – zamijenjen zbog povrede u 69. minuti + žuti karton,

Stjepan Lončar (Gent – Rijeka 2:1) – 90 minuta igre.