Večeras su na rasporedu bile utakmice posljednjeg kola italijanske Serije A, a Napoli i Lazio su u direktnom duelu odlučivali o trećoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

U sjajnoj utakmici na kraju su slavili fudbaleri Lazija rezultatom 2:4 i osvojili treću poziciju.

Lazio je poveo u 33. minuti golom Parola, a Candreva je udvostručio prednost u 45. minuti nakon odlične asistencije našeg Senada Lulića.

Ipak, Higuain je golovima u 55. i 64. minuti izjednačio na 2:2. Desetak minuta kasnije,  Senad Lulić je skrivio jedanesterac i dobio žuti karton, ali Higuain je promašio penal.

Do kraja meča Lazio je preko Onazija u 85. i Klosea u 92. minuti došao do pobjede od 2:4.

Senad Lulić odigrao je svih 90 minuta za momčad Lazija.

Roma viceprvak Italije

Roma je na svom terenu poražena od Palerma rezultatom 1:2, a Miralem Pjanić ušao je u igru u 51. minuti u timu Rome.

Fudbaleri Rome na kraju su završili na drugoj poziciji i izborili plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Fiorentina sigurna protiv Chieva, Đuriću solidna minutaža protiv Torina

Ervin Zukanović odigrao je posljednjih dvadesetak minuta za Chievo koji je izgubio na gostovanju od Fiorentine sa 0:3, dok je Milan Đurić igrao 85 minuta u porazu Cesene od Torina (0:5).