Roma je u sklopu 34. kola italijanske Serije A gostovalu SPAL-u i slavila s visokih 0:3.

Očekivalo se da će gosti imati znatno teži posao, što zbog činjenice da se domaćin bori za opstanak, tako i zbog toga što su Interu i Juventusu uzeli po bod.

Ipak, Roma je danas bila znatno dominantnija, a povela je u 33. minuti autoglom Vicarija.

Nainggolan je u 52. povisio rezultat, a sve dileme oko pobjednika riješio je Schick u 60. minuti.

Bh. reprezentativni kapiten, Edin Džeko (32), današnju pobjedu svog tima odgledao je s klupe.

To mu je prvi meč ove sezone na kojem nije igrao, ne računajući onaj protiv Torina, koji je propustio zbog suspenzije.

Eusebio Di Francesco je odlučio da ga odmori za predstojeći polufinalni duel protiv Liverpoola, koji Romu očekuje u utorak na Anfieldu.

Poslije ove pobjede, Roma je ostala na trećoj poziciji sa 67 bodova, što je tri više u odnosu na Lazio, koji ima utakmicu manje.