Olimpija iz Ljubljane danas je u dramatičnom susretu 19. kola slovenačke lige pobijedila Celje rezultatom 2:1 i tako došla na bod zaostatka za vodećim Mariborom.

Golova nije bilo sve do 85. minute, a onda su se napadači raspucali. Prvo je Abas u 85. minuti doveo Olimpiju u prednost, ali tri minute kasnije Lupeta poravnava na 1:1. I kada su svi očekivali kraj utakmice, Alves u 95. minuti donosi veliku pobjedu ekipi Olimpije.

Bh. reprezentativac Tomislav Tomić odigrao je svih 90 minuta za Olimpiju i zaradio žuti karton.

Maribor bez golova protiv Aluminija

Drugi bh. reprezentativac Jasmin Mešanović igrao je od 65. minute za Maribor, koji je neočekivano odigrao samo 0:0 protiv Aluminija na svom terenu.

Kiks Maribora obećava njihovu veliku utrku za titulom, jer daleko ispred ostalih konkurenata Maribor ima 44, a Olimpija 43 boda.