Košarkaška reprezentacija BiH okončala je pobjedom kvalifikacije za plasman na Europsko prvenstvo naredne godine. Naši košarkaši su večeras ostvarili pobjedu na gostovanju kod Islanda rezultatom 78:70.

Tako je naša reprezentacija kvalifikacije završila sa maksimalnim učinkom ostvarivši po dvije pobjede nad Velikom Britanijom i selekcijom Islanda.

Izabranici selektora Ivanovića su dobro otvorili susret i prvu četvrtinu završili uz prednost od osam poena. U drugoj četvrtini domaći su pružili dosta bolju partiju i stigli do preokreta, te se na odmor otišlo pri rezultatu 47:43.

Naši Zmajevi su zahvaljujući dosta boljoj igri u odbrani tokom drugog poluvremena sustigli zaostatak i na kraju slavili pobjedu.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Elmedin Kikanović sa 24 poena i čak 16 skokova, Marko Šutalo dodao je 15 a Andrija Stipanović 13 koševa.

U reprezentaciji Islanda Stefansson je postigao 21 koš.

Podsjetimo, naš nacionalni tim je večeras igrao bez našeg najboljeg košarkaša Mirze Teletovića.