Željezničar i Zrinjski su večeras na Grbavici odigrali posljednji meč sedmog kola PL BiH, a gosti iz Mostara su slavili rezultatom 0:2.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a Mostarci su oba gola zabili u nastavku.

Igrala se 62. minuta kada je Mulahusejnović matirao nemoćnog Muftića.

Domaći su 82. minuti pogodili prečku preko Radovca, a u nastavku akcije Mirčevski je oboren u kaznenom prostoru Zrinjskog. Snimak se pregledao u VAR sobi, a arbitri su procijenili da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Konačnih 0:2 za Zrinjski postavlja Ćavar u 91. minuti utakmice.

Fudbaleri Željezničara su nakon drugog poraza u sezoni trenutno četvrti na tabeli sa 13 bodova.

Momčad Zrinjskog zauzima treće mjesto sa istim brojem bodova uz dvije utakmice manje.

Željezničar već u srijedu u okviru osmog kola na Koševu igra najveći bh. derbi protiv Sarajeva.

Zrinjski će dan ranije u Mostaru dočekati Široki Brijeg.