Borac i Sarajevo su danas u Banjoj Luci odigrali derbi utakmicu sedmog kola PL BiH, a gosti iz Sarajeva su slavili rezultatom 0:1.

Domaći su već u 27. sekundi dobili penal.

Glavni arbitar Frano Jelić je dosudio najstrožiju kaznu za domaće. Miloš Gigović je u VAR sobi pregledao snimak, a nakon dvije minute je Jelić potvrdio svoju odluku i Borac je mogao povesti. Ipak, Despotović je šutirao preko gola.

Momčad Sarajeva je povela u 14. minuti. Fenomenalan gol iz slobodnjaka zabio je gruzijski ofanzivac Guliashvilli. Bio je to šesti gol Gruzijca u tekućoj sezoni i trenutno je prvi strijelac lige.

Borac je u 24. minuti imao veliku šansu, ali Vukčevićev udarac je otišao iznad gola.

Do kraja prvog poluvemena Sarajevo je imalo dvije dobre prilike, međutim Lulić i Beganović su bili neprecizni.

Banjalučani su u 51. minuti još jednom pokušali preko Despotovića, ali Rockov je odbranio.

Mujkić je u 61. minuti propustio veliku šansu za Sarajevu, a Guliashvilli je u 74. minuti pogodio prečku golmana Borca.

Sarajevo je u 90. minuti spasila stativa nakon udarca Srećkovića.

Zanimljivo da su fudbaleri Borca danas napravili samo šest prekršaja, a gosti iz Sarajeva čak 27. Borac je dobio jedan žuti karton i to u nadoknadi vremena, a Sarajevo osam.

Momčad Sarajeva je prva na tabeli sa 16 bodova uz meč manje, dok je Borac šesti sa sedam bodova uz tri utakmice manje.

Ekipa Borca naredni susret igra u gostima protiv Posušja, a Sarajevo će na svom terenu u najvećem bh. derbiju dočekati Željezničar.