U večerašnja dva duela osmog kola Superlige Srbije sastali su se Crvena zvezda – Napredak i Mladost Lučani – Radnički 1923.

Crvena zvezda je savladala Napredak sa 2:0. Golove su postigli Bruno Duarte i Mirko Ivanić.

Rade Krunić je igrao svih 90 minuta i tako debitovao za svoj novi tim. SofaScore je bh. veznjaku dala ocjenu 8.1.

Zvezda nakon sedam kola ima 19 bodova i prvi su na tabeli.

U drugom meču, Mladost iz Lučana je savladala Radnički 1923 sa 2:1. Tim Feđe Dudića je poveo sa 1:0 golom Evandra.

Potom bivši igrač Sarajeva, Aleksandar Pejović postiže dva gola sa penala i donosi pobjedu svom timu.

Cijeli meč odigrao je Mehmed Ćosić (SofaScore ocjena 6.9). Samir Zeljković (6.8) je igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Besim Šerbečić (6.9).

Povremeni mladi reprezentativac BiH, Aleksej Golijanin (6.0), igrao je do 60. minute. Slaviša Radović (6.7) je ušao u 71. minuti meča.

Mladost igra sjajno, na drugom su mjestu sa 16 bodova. Radnički je 12. sa sedam bodova iz sedam utakmica.